chailatte

Nekáva: Chai latté, podzimní vůně orientu

Nevím jak vy, ale zatažené pochmurné dny nejsou zrovna mou oblíbenou částí podzimu.  Raději mám, když mohu chodit ven nezabalená ve dvaceti bundách a dívat se na pestrobarevné stromy.  Proto mám tip, jak si zamračené podzimní dny užít i v pohodlí domova. Chai latté!

Posledních pár let můžete tento nápoj vidět v nabídce skoro každé kavárny či cukrárny, ale ruku na srdce, co je lepšího než instantní směs, která se pouze vyšlehá s mlékem? Samozřejmě je lepší udělat si domácí Chai latté (bonusem je hezky provoněný byt při vaření).

Na přípravu Chai latté potřebujete:

  • mléko (klasické či rostlinné)
  • sypaný černý čaj
  • skořice
  • med (nebo jiné sladidlo)
  • hřebíček
  • cardamom
  • zázvor (já dávám sušený prášek)
  • badyán

No a teď se většinou recepty trochu liší. Někdo uvaří silný černý čaj společně s kořením a zalije celou směs horkým našlehaným mlékem. Tento postup si ale moc neužijete, protože je nápoj během pár minut hotový a byt vám to úplně neprovoní.

Také můžete všechno koření včetně čaje vsypat do mléka a vařit, dokud mléko nezíská pořádnou kořeněnou chuť. V tomto případě je vhodné mít pískáč (mlékovar), aby se vám mléko nepřipálilo k hrnci.

Co se týče dávkování koření, přidávám ingredience od oka. Každý má rád jiné koření a proto si můžete nápoj přizpůsobit podle vašich představ. Jen pozor na badyán, ten je opravdu hodně aromatický. Odvážlivci si do svého chai latté mohou přidat také trochu pepře, ať to má větší šmrnc.

A to je vše. Jednoduché, rychlé a chutné. Teď už jen nožku přes nožku, zapnout film nebo otevřít knížku a relaxovat.

 

XOXO

elptackova

1 komentář: „Nekáva: Chai latté, podzimní vůně orientu“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s