Athény a freddo cappuccino

Jelikož jsem se letos rozhodla na dovolenou využít leteckou dopravu, vybrali jsme si pro naší první leteckou dovolenou Athény.

Athény jsou hlavním městem Řecka, kde se po našich zkušenostech krásně propojuje relax na pláži s brouzdáním po památkách. Žije tu také velké množství koček, Řecko má dokonce nadaci pro záchranu těchto zvířat. Navíc jsou prý Řekové velcí milovníci kávy, takže byla tato destinace pro mě a mého bojfrenda jako dělaná.

Moře a pláže

Naštěstí nám náladu spravilo moře, které sice bylo opravdu hodně slané, ale velmi uklidňující a skoro bez vln.

V Athénách jsou pláže buď placené nebo volně přístupné. Já za sebe doporučuji raději zaplatit vstup na pláž, která je udržovaná, hlídaná ochrankou a kde je i dobré občerstvení. My zásadně chodili na Voula beach, která byla hned naproti našemu hotelu. Co se týče neplacených pláží, většinou nejsou moc čisté (rozhodně bych tu nechodila bez bot) a ve vodě plave velké množství řas.

Doprava

Pokud vám není víc jak 25 let a máte pas z evropské unie, můžete mít zdarma vstupy na 7 hlavních památek v Athénách. Rozhodně ale doporučuji jít na všechny památky ráno nebo dopoledne, protože jsou postavené na přímém slunci.

Athény ve svých uličkách také skrývají krásné malinké pravoslavné kostelíky, ty jsou svou architekturou také trochu atypické od našich českých kostelů.

Káva

A to bych to nebyla já, abych nevyzkoušela pár místních kaváren.

A co je tato káva zač? Zásadním rozdílem oproti jiným ledovým kávám je, že se tento nápoj vždy šlehá v tzv. frappé makeru. Pokud si objednáte Freddo espresso, dostanete našlehaný shot espressa s ledem.

Co jsem si všimla, některé podniky v Athénách už se také zajímají o udržitelnost a podporují lokální pražírny nebo bio/fairtrade producenty kávy. To je za mě velké plus a jen mě mrzí, že jsem kaváren nestihla navštívit víc.

2 komentáře: „Athény a freddo cappuccino“

    1. Je to tam opravdu nádhera, jen je třeba vychytat počasí. Příště bych tam raději jela na začátku prázdnin. Přelom červenec/srpen je docela masakr😃
      Doprava přeplněná nebyla, ale to je možná tím, že tam teď měli opatření proti covidu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s