Event: Prague Coffee festival 2021

O víkendu jsem navštívila festival kávy v Praze, kde se můžete setkat jak s pražírnami a kavárnami z České republiky, tak se také můžete zúčastnit kávových workshopů nebo si můžete poslechnout přednášky na různá témata týkajících se kavárnictví, pražení kávy atd.

Espresso/brew bary

Podél obou stran haly v Pražské tržnici bylo několik stánků s brew bary nebo espresso bary. Zde se střídali české pražírny nebo kavárny, které nabízeli k ochutnání jejich kávové edice.

Samozřejmě jsem nebyla schopná ochutnat všechny nabízené kávy, proto jsem navštívila pouze pár barů, které mě nějakým způsobem oslovily. Za mě asi nejvíc top byla káva od City Roasters (Kenya Karani Kirinyaga AA) z Karlových Varů.

Workshopy

Vyzkoušeli jsme si workshop, kde jsme měli možnost seznámit se s přípravou kávy např. pomocí džezvy, aeropressu nebo V60. Tyto kávy jsme mohli také ochutnat, což je fajn, protože si následně uvědomíte, jaký má daná příprava kávy vliv na chuť nápoje.

Druhý senzorický workshop nás obeznámil s fakty ohledně kávových zrn. Také jsme zjistili jaká hrubost mletí se hodí pro určitou přípravu kávy a rozeznávali jsme různé chutě a vůně.

Přednášky

Během celého festivalu se konaly i různé přednášky. Nejvíc mě zaujala přednáška o kávovém businessu- tedy o založení si vlastní kavárny. Ta byla velmi přínosná už jen z důvodu, že o tomto tématu přednášeli majitelé kaváren a pražíren.

Chtěla jsem navštívit i přednášku o kávových školách a jiném kávovém vzdělávání, ale tu jsem bohužel nestihla.

A co říct závěrem? Jsem opravdu nadšená z návštěvy tohoto festivalu. Ještě víc mě nadchla snaha organizátorů redukovat zbytečný odpad. Dostali jsme totiž doporučení, vzít si naše oblíbené hrnky na degustaci z domova.

Zároveň jsem si všimla, že kavárny používají buď čerstvé kravské mléko, nebo rostlinné (nikdy v životě mi tak moc nechutnala káva s rostlinným mlékem jako od stánku Rebel Bean).

Rozhodně tedy tuto akci doporučuji všem kávomilům, protože tady se opravdu nudit nebudete.

XOXO

elptackova

2 komentáře: „Event: Prague Coffee festival 2021“

  1. Já kávu nepiji, chutná mi hodně slazená nebo s čokoládou. 😀
    Ale přednášky a workshopy museli být super, na ty bych klidně šla i bez ochutnávky. Muselo to být velká zábava, hlavně velmi poučné.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s