Sicílie a Liparské ostrovy

Během září jsem zažila tolik dobrodružství, že jsem si chvilkama připadala skoro jako Lara Croft nebo jako Indiana Jones. Musím poděkovat svému já, že jsem se dokopala vystoupit ze svých komfortních zón a přihlásila jsem se na letní školu, kterou pořádala naše univerzita.

I přesto, že program letní školy byl zaměřen spíše na přírodu a já jsem ráda, že jsem se dozvěděla spousty nových informací o sopkách, o fauně a floře na Sicílii a i trochu v Itálii, já směřovala svůj zájem především na kávu a tamní kulturu.

Káva

Překvapil mě fakt, že na některých místech jednoduše neumí připravit kávu (např. našlehat správně mléko). Rozhodně nemluvím za všechny sicilské/italské kavárny, je možné, že jsem prostě jen potkala podniky, které káva moc nezajímá. Trochu to ve mně ale vzbuzovalo dojem, že v Česku je představa ideální italské kávy naprosto odlišná od té pravé italské. 

Města, moře a pláže

Do čeho jsem se opravdu zamilovala jsou sicilská městečka. Úzké uličky, malinkaté balkóny plné různých kaktusů, popínavek a dalších rostlinek a všude různě zaměřené obchůdky. Asi nejzajímavějšími městy jsou pro mě Palermo, Catanie a Cefalu. Bohužel jsem tam nestrávila tolik času, kolik bych chtěla, ale tato města ve mně zachovala krásné pocity (pokud si tedy nevzpomenu na některé ulice přeplněné odpadky).

Pro koupání v moři doporučuji vzít si boty do vody, protože určité pláže jsou plné ostrých kamenů (např. v přírodní rezervaci Zingaro). Také některé rybky jsou zde trochu agresivní a tak se může stát, že začnou čerstvé ranky okusovat. Jinak je zde ale nádherná čirá voda a proto můžete některé vodní živočichy vidět i skrze vodu bez potapěčských brýlí.

Liparské ostrovy

Liparské ostrovy jsou asi nejvíc známé díky svým sopkám a sopečným kráterům. Pokud budete chtít navštívit ostrov Vulcano, připravte se na hodně silný zápach síry hned po vystoupení z lodi. Dřív zde byli bahenní lázně, které jsou ale aktuálně uzavřené.

Také můžete navštívit ostrov Stromboli, kde je i stejnojmenná sopka, která každých cca 20 minut vychrlí prach a suť. Úžasná podívaná je to hlavně v noci.

Pokud budete chtít na těchto ostrovech přenocovat, doporučuji si zařídit ubytování v hotelu. Na ostrovech se to hemží mravenci, kteří většinou zkonzumují veškeré zásoby jídla ve stanech, což není zrovna příjemné. Obchody s potravinami zde mají „sopečnou“ přirážku.

Rozhodně doporučuji tato místa alespoň jednou za život navštívit. Já doufám, že Sicílii minimálně ještě jednou navštívím, protože je zde opravdu hodně věcí, které jsem nestihla a chtěla bych je zažít.

XOXO

elptackova

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s