Coffee addicted: Kávová SVIC.K.A

*gifted

Asi všichni ví, že já jsem velký milovník kávy a díky tomu se ke mně dostala i nabídka vyzkoušet kávovou svíčku od začínající svíčkové řemeslnice SVIC.K.A (nevím, jak lépe to popsat, ale každá tato práce či tvorba je přeci řemeslo :)). Tak pojďme na to!

VŮNĚ

Za mě je u svíček nejdůležitější vůně. Proto jsem byla velmi překvapená, když jsem si přivoněla k nezapálené svíčce. Stačí jen otevřít víčko a hned jste omámeni krásnou sytou vůní. Mně tato vůně velmi připomíná vietnamskou kávu, tedy silnou robustu se sladkou chutí salka či jiného kondenzovaného sladkého mléka. Po zapálení svíčky se vůně ještě zintenzivní a za mě rozhodně potvrzuji, že svíčka je svou vůní přirozená a není zde cítit jakákoliv umělost.

VZHLED

Dalo by se říct, že já jsem ohledně vnějšího vzhledu produktu velmi vybíravá. Nemám ráda kýčovité a mnohobarevné věci. Tato svíčka je minimalistická a dává důraz na kontrast mezi tmavým sklem a světlou etiketou. Za mě je tato svíčka ideální do minimalistického bydlení.

KVALITA

Není svíčka jako svíčka. Některé vám vydrží pár hodin, jiné vám vydrží několik dnů i týdnů. Vše záleží na materiálu, z kterého je svíčka vyrobena.

Tato svíčka je vyrobena ze sójového vosku, který zaručuje její delší hořlavost. Já jednu svíčku zapalovala téměř denně na několik hodin (po příchodu z práce do cca půlnoci, když jsem šla spát) a po 2 týdnech svíčka stále není vyhořelá.

Sójový vosk má navíc rostlinný původ, takže je svíčka šetrná k přírodě. A pokud nevíte, co se zbylou sklenicí, můžete jí využít jako vázu, nádobu na nějaké suroviny nebo jí jednoduše vrátit výrobci.

SHRNUTÍ

Pokud bych tedy měla dát objektivní feedback, tak úplně nečekejte, že svíčka vynahradí vůni čerstvé kávy v pražírně nebo kavárně, na to je vůně moc nasládlá.

Na SVIC.C.E ale hodně obdivuji celkový koncept, který je šetrný k přírodě a navíc mému oku velmi lahodí minimalistický vzhled produktů. No a ve finále, ta vůně prostě už jen potvrzuje, že svíčky od SVIC.K.A jsou prostě super!

XOXO

elptackova

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s